kolor pomarańczowy sezonem wiosna/ lato 2017, znaczenie koloru pomarańczowego

Wiosna sezonem na kolor pomarańczowy

Moda i kolory ciągle się zmieniają, ostatnio bardzo polubiłam kolor pomarańczowy. Obczytałam różne strony, gazety, nowinki i wiecie co ? na ten sezon wiosna 2017 będzie modny kolor pomarańczowy dla kobiet jak i dla mężczyzn. Przedstawiam Wam kilka ciekawych propozycji na wiosna , lato 2017.

Kolor pomarańczowy łączy barwę czerwieni i żółci. Dlatego też jest kolorem podrzędnym, nazwa została mu nadana od owocu – pomarańczy i często jest używana, jako oranż. Kolor ten należy do barwy ciepłej, aktywnej i jaskrawej. Jest jednym z najradośniejszych kolorów. Wprowadza w nas dobry nastrój i kojarzy się z żywnością. To barwa często wykorzystywana w restauracjach i punktach usługowych, gdyż uprzyjemnia czas i zachęca do ponownego odwiedzenia miejsca.

 

Kolor pomarańczowy to symbol spontaniczności, zdecydowania i optymistycznego podejścia do życia. Jest to barwa pozytywnych myśli, motywuje do działania, podnosi poczucie własnej wartości.

Osoba, która wybiera kolor pomarańczowy jest kompetentna dobrze zorganizowana, jednocześnie bardzo aktywna i niecierpliwa. Kolor ten to atrybut smakosza, człowieka, który ceni i dostrzega własną wartość i bierze z życia to, co najlepsze, nie zrażają go też porażki.

Osoby z tą energią sprawdzą się, jako architekci, projektanci lub handlowcy, znajdą w swojej pracy spełnienie. Sami dla siebie są inspiracją i napędem - ich cel to wykonać zadanie i tego celu potrzebują zawsze w życiu. Kochają porządek, nie znoszą nieładu ani w domu, ani w pracy - przyprawia ich on o depresję.

Ta barwa jest domeną osób porywczych i szybko działających, symbolizuje siłę, ogień, pobudzenie, przedsiębiorczość.

Z drugiej strony to również kolor dobrych wspomnień kojarzy się z zachodemi słońca, a więc z miłymi wspomnieniami z wakacji.

W wystroju wnętrz symbolizuje słońce i radość. Sprzyja dobremu nastrojowi. Kolor pomarańczowy we wnętrzu rozświetli dom, a latem przywoła klimat ciepłych krajów. Wnętrze, w którym na dobre zagościł kolor pomarańczowy, to akumulator energii dla spragnionych słońca.

This article was originally published on inspiflash